Godło Akademii Górniczo-Hutniczej stanowi stylizowany orzeł z koroną i tarczą, na której umieszczone są perlik i żelazo (godło górnicze) oraz inicjały AGH. Obecna wersja godła została zaprojektowana na podstawie rysunku wykonanego w 1925 roku przez docenta krakowskiej ASP Bogdana Tretera oraz graficznej aplikacji rysunku zachowanej na dyplomie przyznanym Ignacemu Mościckiemu w 1934 r.
Godło AGH przeznaczone jest wyłącznie do promowania historii oraz dziedzictwa naukowego uczelni i zostało zastrzeżone dla dokumentów Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Wykorzystanie godła do innych zastosowań wymaga zgody Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. W teraźniejszej identyfikacji wizualnej uczelni należy posługiwać się znakiem graficznym AGH. Godło nie jest udostępnione na stronie internetowej zawierającej Księgę Identyfikacji Wizualnej. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z Centrum Komunikacji i Marketingu.
Spośród wszystkich elementów bazowych znak graficzny najsilniej wyraża charakter, typ uczelni i styl jej działania.
Znak graficzny Akademii Górniczo-Hutniczej zbudowany jest z sygnetu oraz logotypu. Sygnet składa się z trzech części, przy czym każda z nich złożona jest z kolei z trzech podłużnych elementów (pasów). Posiada on formę stylizowanego orła, nawiązując w sposób symboliczny i uproszczony do godła uczelni. W wersji wielobarwnej znaku sygnet jest trójbarwny. Logotyp stanowią inicjały nazwy uczelni, którym nadano indywidualną, specjalnie zaprojektowaną formę literniczą.
Szczegóły stosowania znaku graficznego AGH oraz pliki do pobrania
Barwami Akademii Górniczo-Hutniczej są zieleń, czerń oraz czerwień. Symbolika barw nawiązuje do tradycyjnej kolorystyki związanej z górnictwem i hutnictwem.
Zieleń odzwierciedla naturę, pola i lasy. Czerń nawiązuje do głębi kopalń oraz symbolizuje cechy niezbędne w zawodzie górniczym i hutniczym, takie jak rozwaga, mądrość i stałość. Czerwień to barwa ognia i roztopionego żelaza.
Więcej o kolorystyce i kodach na stronie dotyczącej znaku graficznego