Dzieci w wieku od 7 do 15 lat wraz z kilkunastoma opiekunami przebywały w Łukęcinie na dwóch dwutygodniowych turnusach. Do Przemyśla grupy dotarły staraniem strony ukraińskiej. Podobnie było w drodze powrotnej. AGH zapewniła przejazd z Przemyśla do Łukęcina i z powrotem, zakwaterowanie, wyżywienie oraz atrakcje na miejscu.
Dzieci odwiedziły Międzyzdroje i Świnoujście, przejechały się Nadmorską Koleją Wąskotorową na trasie Trzęsacz–Pogorzelica–Trzęsacz, zwiedziły latarnię morską w Niechorzu, odwiedziły Woliński Park Narodowy (dzięki uprzejmości dyrekcji Parku i zaangażowaniu uczelnianych koordynatorów zwiedzanie było nieodpłatne). Wakacyjny pobyt w Ośrodku wypełniało plażowanie, gry i zabawy terenowe, aktywności sportowe, dyskoteki. Dzieci odbyły także rowerowe wycieczki do Dziwnowa, Dziwnówka, Pobierowa, Trzęsacza i Kamienia Pomorskiego.
Pobyt dzieci w Ośrodku AGH w Łukęcinie koordynowali emerytowani pracownicy uczelni: Edward Łach (I turnus) i Aleksander Soczyński (II turnus).
Zbiórka pieniężna prowadzona była wśród pracowników i pracownic AGH w maju i czerwcu br. Zebrano niemal 26,5 tys. zł, co umożliwiło sfinansowanie transportu (przewozy koleją i autobusami) oraz atrakcje na miejscu.
– Wiemy, jak ważny jest każdy gest wsparcia dla naszych przyjaciół z Ukrainy i w związku z tym staramy się podejmować różnorodne inicjatywy pomocowe. Od początku trwania agresji rosyjskiej w Ukrainie nasi partnerzy ze Lwowa mogą liczyć na pomoc materialną, którą staramy się im nieść w różnorodnej formie – podkreśla Rektor AGH prof. Jerzy Lis.