Spotkanie koordynowane przez dr. Krzysztofa Hellera z Wydziału Informatyki AGH będzie miało na celu ukazanie horyzontalnej roli cyfryzacji w rozwoju energetyki rozproszonej i omówienie głównych wyzwań, które przed nią stoją. Przedstawiciele firm zajmujących się dostarczaniem rozwiązań dla cyfryzacji energetyki rozproszonej przedstawią dostępne rozwiązania oraz aspekty praktycznie oraz perspektywy rozwojowe wdrożeń. Będzie to jednocześnie okazja do doprecyzowania tematyki, która zostanie rozwinięta podczas II Kongresu Energetyki Rozproszonej w ramach sesji tematycznej „Cyfryzacja energetyki rozproszonej” (ST5).
Szczegółowy program
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza.
Do wszystkich osób, które zadeklarują chęć udziału, wysłany zostanie link umożliwiający dołączenie do wydarzenia. W trakcie seminarium uczestniczki/uczestnicy będą mogli włączyć się w dyskusję na czacie.
Seminaria odbywające się w ramach projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej (GOSPOSTRATEG) są jednocześnie zapowiedzią poszczególnych sesji tematycznych zbliżającego się II Kongresu Energetyki Rozproszonej (24–26 czerwca 2024 r., ICE Kraków).
Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 zł).