Aby wziąć udział, trzeba mieć ukończone 18 lat oraz być obywatelem/obywatelką i rezydentem/rezydentką kraju UE lub Norwegii. Aplikować należy w zespołach składających się z 2–5 osób.
Podczas intensywnych 48 godzin drużyny będą pracować nad rozwiązaniem pilnych wyzwań sektora obronnego. Tematyka hackathonu skupi się na Digital in Defence, a wyzwania obejmą: ochronę infrastruktury podwodnej, poprawę świadomości sytuacyjnej, cyberbezpieczeństwo w obronie.
Zespoły będą walczyć o nagrody, których pula wynosi 10 000 zł. Zwycięski projekt otrzyma wsparcie mentoringowe, które pomoże w dalszym rozwoju rozwiązań, komercjalizacji i wdrożeniu w realnych warunkach obronnych. Trzy najlepsze zespoły otrzymają dostęp do 6-miesięcznego programu wsparcia eksperckiego od zespołu ds. akceleracji Krakowskiego Parku Technologicznego oraz zaproszenia na wszystkie wydarzenia związane z obronnością przez kolejne 12 miesięcy.
EUDIS Hackathon jest organizowany w ramach Unijnego Programu Innowacji Obronnych (EUDIS). Wydarzenie odbędzie się symultanicznie w sześciu krajach: Polska (Kraków), Litwa (Kowno), Węgry (Budapeszt), Grecja (Ateny), Belgia (Bruksela), Włochy (Mediolan). Organizatorem krajowym w Polsce jest Krakowski Park Technologiczny. Akademia Górniczo-Hutnicza wraz z Centrum Cyberbezpieczeństwa AGA są krajowymi partnerami wydarzenia.