Zakres tematyczny II KER obejmie problemy i wyzwania kluczowe dla przyszłości polskiej transformacji energetycznej. W tegorocznym programie znajdą się prelekcje i sesje tematyczne z panelami dyskusyjnymi dotyczące m.in.: energetyki obywatelskiej, aktywności samorządu terytorialnego w transformacji energetycznej, technologii rozwijanych w obszarze energetyki rozproszonej, uregulowań prawnych czy potencjału społecznego w transformacji energetycznej.
Tak szeroki zakres tematyczny kongresu, udział wielu specjalistów i specjalistek z różnych dziedzin oraz przedstawicieli i przedstawicielek instytucji związanych z rozwojem polskiej energetyki rozproszonej dają gwarancję, że poruszane zagadnienia skoncentrują się na diagnozie realnych problemów i praktycznych rekomendacjach dotyczących działań w sektorze energetycznym.
Swój udział w wydarzeniu potwierdzili eksperci, przedstawiciele branży energetycznej, rządu i samorządu lokalnego oraz aktywni działacze organizacji pozarządowych. W trakcie II KER omawiane będą kluczowe kwestie dotyczące rozwoju rozproszonych źródeł energii, innowacji technologicznych i zrównoważonego rozwoju. Udział w II KER to znakomita okazja do prowadzenia dyskusji, nawiązywania nowych kontaktów oraz zyskania wglądu w aktualne trendy
i wyzwania, które kształtują przyszłość bezpieczeństwa energetycznego w Polsce.