Pokazy, eksperymenty, warsztaty, wykłady, wystawy, zwiedzanie laboratoriów, gry, zabawy i konkursy… W AGH dowiesz się: jak eyetracker czyta twój wzrok, jak wytresować drona, jak zbudowane są kryształy, czy owady mogą przetrwać w kosmosie, ile fizyki jest w piwie i gdzie jest inteligencja w inteligentnym domu. Założysz okulary VR, zrobisz „bombę” do kąpieli, wybijesz pamiątkowy żeton. Poznasz świat skał, chemię planet, życie lodowców, pojazdy autonomiczne i nowoczesne czujniki wizyjne.
Naukowcy i naukowczynie, doktoranci i doktorantki, studenci i studentki AGH przygotowali różnorodny pod względem formy i arcyciekawy pod względem tematycznym program, na który składa się kilkadziesiąt propozycji. Uwaga: część aktywności wymaga rejestracji, która ruszy 19 września o godz. 9.00.
Sprawdź program i zaplanuj udział.
***
Małopolska Noc Naukowców odbywa się tradycyjnie w ostatni piątek września i przybliża w przystępny sposób osiągnięcia naukowe oraz inspiruje młodych ludzi do podjęcia kariery naukowej. Przedsięwzięcie organizowane jest przez uczelnie wyższe, instytuty naukowe, firmy posiadające działy badawczo-rozwojowe, biblioteki, muzea i wiele innych, a jego koordynatorem jest Województwo Małopolskie.
Wydarzenie jest dostępne dla każdego bez względu na wiek i ma na celu przede wszystkim pokazanie uczestnikom jak bardzo interesująca jest praca naukowców i jak fascynujący są to ludzie. Poprzez zabawę, przystępny i zrozumiały dla każdego sposób, chcemy pokazać, że nauka to wszystko co nas otacza, a naukowcy w swoich laboratoriach codziennie pracują nad tym, aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne.