Konferencja organizowana przez Akademickie Centrum Komputerowe CYFRONET AGH oraz Bibliotekę Główną AGH zapowiada się jako wydarzenie kluczowe dla każdego, kto interesuje się promowaniem otwartości w nauce.
W wydarzeniu wezmą udział międzynarodowi eksperci/ekspertki, naukowcy/naukowczynie, bibliotekarze/bibliotekarki, data stewardzi i specjaliści/specjaliści IT, którzy podziela się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wśród zaproszonych gości znajdują się uznani eksperci i praktycy Otwartej Nauki:
Osoby uczestniczące w konferencji zapoznają się z najnowszymi trendami i osiągnięciami w dziedzinie Otwartej Nauki, a także wezmą udział w dyskusjach na tematy takie jak: infrastruktury naukowe, otwarte dane badawcze, rozwój Smart Cities czy otwarte publikacje i monografie.
Program konferencji, wypełniony sesjami w języku polskim i angielskim, został zaprojektowany tak, aby umożliwić wgląd w ekosystem polskiej i światowej nauki. Od roli jakości danych i metadanych w udostępnianiu wyników badań, poprzez rozwój Europejskiej Chmury Otwartej Nauki (EOSC), aż po naukę obywatelską i wykorzystanie danych publicznych w rozwoju inteligentnych miast (Smart Cities). Zaplanowano także praktyczne warsztaty z zakresu zarządzania danymi prowadzone przez specjalistów tworzących platformę EOSC Marketplace w Akademickim Centrum Komputerowym CYFRONET AGH. Uczestnicy/ uczestniczki nauczą się, jak tworzyć metadane, korzystać z identyfikatorów PID i spełniać wymagania EOSC, pracując na realnych przykładach danych z różnych dziedzin. Odbędzie się również doroczne spotkanie Polskiej Grupy Roboczej Data Stewardów (DSCC-IN PL) działającej w ramach inicjatywy GO-FAIR.