Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia w AGH

Wydarzenia w AGH

Zapraszamy osoby studiujące i pracujące w AGH do udziału w III Kosmicznym Europejskim Dniu Języków. Wydarzenie organizowane jest przez Studium Języków Obcych AGH w ramach projektu UNIVERSEH z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Warsztaty Nauczanie w języku angielskim w środowisku akademickim: Bułka z masłem czy ciężki kawałek chleba?
dla kogo: dla pracowników i pracownic
kiedy: 26 września 2024 r., godz. 9.30–11.00
gdzie: budynek C-7, sala 215
języki wydarzenia: angielski i polski
rejestracja do 25 września (link)

Nauczanie międzynarodowej, wielojęzycznej klasy może być bardzo satysfakcjonujące, ale jednocześnie stanowi wyzwanie. Jeśli chcesz omówić potencjalne trudności i radości związane z nauczaniem w języku angielskim w środowisku akademickim, poznać kilka trików, przedyskutować rzeczywiste przypadki oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami z mniej doświadczonymi nauczycielami, weź udział w warsztatach (otrzymasz certyfikat udziału).

Warsztaty Półzabawa, półnauka…, czyli jak nie udławić się językiem (polskim)
dla kogo: dla studentów i studentek, pracowników i pracownic
kiedy: 26 września 2024 r., godz. 11.15–12.15
gdzie: budynek C-7, sala 215
język wydarzenia: polski
rejestracja do 25 września (link)

Język polski uważany jest za jeden z najtrudniejszych języków na świecie. Praktycznie każdy aspekt języka polskiego – gramatyka, ortografia, wymowa – może być trudny nie tylko dla obcokrajowców, ale także dla samych Polaków i Polek. Co więcej, jak każdy język, jest on żywym organizmem, który ciągle się zmienia. Zmiana jest naturalnym procesem, ale nawet ona powinna być kontrolowana. Z tego powodu Rada Języka Polskiego wydaje opinie na temat użycia języka polskiego w komunikacji publicznej, opiniuje nazwy proponowane dla nowych produktów i usług oraz aktualizuje zasady pisowni i interpunkcji, które są publikowane w Ustawie o Języku Polskim. Czy znasz najnowsze decyzje Rady? Czy jesteś na bieżąco z ostatnimi zmianami? Weź udział w spotkaniu i quizie, sprawdź „jak jest poprawnie?”.

Stopka