Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia w AGH

Wydarzenia w AGH

Grafika w odcieniach zieleni przedstawiająca rękę rysującą flamastrem symbole alternatywnych źródeł energii (wiatraki, słonce, panele fotowoltaiczne).
Zrozumieć energię społeczną, czyli co o transformacji energetycznej myślą mieszkańcy Polski. Seminarium #9 projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej

Dziewiąte seminarium projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej pt. „Zrozumieć energię społeczną, czyli co o transformacji energetycznej myślą mieszkańcy Polski” będzie mieć formę warsztatów. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca 2024 r. w godzinach 10.00–12.00 w formule zdalnej, z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Co na podstawie obecnie dostępnych danych wiadomo o stosunku polskiego społeczeństwa do transformacji energetycznej (TE)? W jakim stopniu Polki i Polacy popierają zmiany związane z dekarbonizacją, czego się obawiają, a czego oczekują od władz państwowych, regionalnych i lokalnych? Społeczne obawy – materializujące się w takich działaniach, jak choćby występujące nie tylko w Polsce protesty rolników – mogą mieć realny wpływ na przebieg TE. Dlatego tak istotne jest, aby te obawy uchwycić, nazywać i dyskutować o nich, traktując jako istotny czynnik w myśleniu o TE. Postawy Polaków w kwestiach TE są ważne dla wszystkich sektorów – od biznesu, przez NGO, po jednostki samorządu terytorialnego – gdyż ich trafne rozpoznanie jest fundamentem skutecznych działań i strategii.

Celem warsztatów jest nie tylko prezentacja danych, ale także wspólna praca nad optymalizacją narzędzi badawczych służących diagnozie społecznych potrzeb związanych z TE i opracowaniu właściwych strategii działań. Osoby uczestniczące będą mieć okazję przetestować i skomentować proponowane pytania kwestionariuszowe, co pozwoli na ich dopracowanie.

Osoby prowadzące warsztaty: dr hab. Barbara Worek, prof. UJ, dr hab. Marcin Kocór, prof. UJ, mgr Dorota Micek, mgr Anna Szczucka

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji za pomocą formularza.

Do wszystkich osób, które zadeklarują chęć udziału, wysłany zostanie link umożliwiający dołączenie do wydarzenia. W trakcie seminarium uczestnicy/uczestniczki będą mogli włączyć się w dyskusję na czacie.

Cykl seminariów realizowany jest w ramach projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej (GOSPOSTRATEG). Wydarzenia te stanowią jednocześnie zapowiedź poszczególnych sesji tematycznych II Kongresu Energetyki Rozproszonej (28–30 października 2024 r., ICE Kraków i AGH).

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 zł, wartość dofinansowania: 7 719 705 zł).

Stopka